ÖZGEÇMİŞ

Bayram Yılmaz

Bayram Yılmaz

Trabzon’da doğdu. İlk orta ve lise öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Karadeniz Teknik Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Makine Mühendisliği bölümünde tamamladı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi A.Ö.F Fotoğrafçılık Ve Kameramanlık Bölümünü bitirdi.

Tutkusu haline dönüşen fotoğraf ile lise yıllarında tanıştı, dijital fotoğrafçılığın gelişmesiyle birlikte fotoğrafa daha fazla zaman ayırmaya başladı. Türkiye’nin muhtelif şehirlerinde Kişisel sergiler açtı, birçok slayt gösterisi ve karma sergilerde yer aldı. Kuşadası Fotoğraf Ve Sinema Sanatı Derneği’nin kuruculuğunu yaptı.

Bayram Yılmaz Halen İnşaat sektöründe faaliyet gösteren özel bir şirketin yönetim kurulu üyeliği görevini yürütmektedir. Fotoğraf sayesinde hayata ve günlük yaşamımıza dair algılarının geliştiğini ve onu sosyal meseleler hakkında daha fazla düşünmeye sevk ettiğini ifade eden bayram Yılmaz’ın belgesel fotoğraf ve sokak fotoğrafı öncelikleri arasındadır. “Balıkçılar”, ”Ortadoğu”, ”kıyı”, ”Kaldırımlar”,"Nomofobi" çalıştığı konulardan bazılarıdır.